ADIDAS MICOACH segédlet (frissítve :2011.07.19.)

Ez a honlap azoknak készült akik megvették vagy meg akarják venni az adidas micoach futás segítő készüléket de nem kaptak elég segítséget vagy elkadtak valamilyen beállításban vagy a statisztikai adatok lekérésében akadtak el !!!

AIKIBUJUTSU hivatalos honlapja

YOUTUBE DEMONSTRÁCIÓ

Jelentése :  középkori szamurájok pusztakezes harcművészeti stílusa

MESTERREL (OBATA KAISO)ÉS TANÍTOMMAL(SZIKLAI SENSEI) AMSTERDAMBAN 2010.04.20 :

kep0554.jpg

X.OBATA KAISO SEMINARIUM - 2010.07.

dsc_4661.jpg

Az aikibujutsu eredete és történelme

A szamuráj aikijutsu (aikibujustu) története egészen a XI. századig nyúlik vissza. A Kamakura korban a Seiwa Genji-han két szamurája, Minamoto no Yoshimitsu (1063-1127) és testvére, Minamoto no Hachimantaro Yoshiie (1041-1108), együtt kísérletezték ki azokat a pusztakezes technikákat, amelyek tőlük kezdve a lakóhelyükről, Daitokanról, dayto-ryu aikijutsu néven lettek ismertek. Yoshimitsu átadta tudását fiának Yoshikiyu Gyobu Saburonak, aki később Japán, Takeda fennhatóságú részére költözött. A Takeda családnak az XV. század elejétől az 1800-as évekig, Kai tartományban volt a székhelye, a család ebben az időben változtatta meg a nevét “Kai-Genji”-ról “Takeda”-ra.

Eredetileg az aikijutsut a csatatéri küzdelemre alakították ki, legfőképp a “toso” (kard és lándzsa) technikákból táplálkozott, hogy képes legyen alkalmazkodni a csatában, a páncélos bushik elleni küzdelemben. Ebben az időben a jujutsu stílust, kiegészítő stílusként tanították a fegyverforgatás mellett. Ezt és az aiki no jutsut valamint az aikijujutsut csak a magas rangú szamurájok tanulhatták. Míg a jujutsu technikákat támadásra használták, addig az aikijutsu technikáit szinte kizárólag védekezésre. Ezek a stílusok idővel változtak. Így adták tovább őket a XVI. század folyamán a Takeda klánon belül “gotenjutsu” néven, ami annyit tesz, harcművészet a palotán belül. A mesterek egyike volt Takeda Kunitsugu, őt illette az “Aizu Shinan-ban” rang, az aizu klán kardvívás mestere. Az Aizu klánból az Edo várban szolgálatot teljesítő katonák és tábornokok önvédelmi stílusként tanultak aikijutsut, akkori nevén “hanza handachi” avagy “oshikiuchit”. A negyedik Tokugawa Shogun tanító mestere, Masayuki Hoshina, az Edo várban töltött évei alatt finomította és továbbfejlesztette az oshikiuchi stílust. E technikák és a Takeda család hagyományos valamint a Meiji korból származó technikáiból alakult ki a daito ryu néven ismer stílus.


Takeda Sokaku és a daito ryu

Takeda Sokaku a Meiji korszakban (1868-1912) nőtt fel. Ebben az időben, alapjaiban változott meg az államapparátus és a mindennapi élet. Visszaállították a császári rendszert, Meiji lett az új császár. A nyugati világ életvitele, és kultúrája kezdett beszivárogni a japán mindennapokba. A császár egyre több és több szerződést írt alá nemzetközi partnerekkel. Ezek a változások csak úgy mehettek végbe, ha megfosztják a szamuráj osztályt mindennemű hatalmától, hogy ezek után minden ember hasonló elbírálásban részesedhessen. Ezeknek a szigorú változtatásoknak az egyike volt, hogy betiltották a kardok nyilvános viselését.

Ezeket az eseményeket látva, Takeda Sokaku oshikiuchi mestere, Saigo Tanomo, változtatásokat hozott a daito-ryuban (a stílus 1922-ig a daito-ryu nevet viselte, a kutatások szerint az aiki kifejezés az Omoto-Kyo vezető, Deguchi Onisaburo javaslatára került a stílus nevébe). Az elsősorban kenjutsu (kard) központú harcművészetből létrehozta az aikibujutsut, amely inkább a taijutsu-ra (pusztakezes technikák) fekteti a hangsúlyt. Sokaku megnyitotta iskolája kapuit, hogy mindenki tanulhassa azt a stílust amit addig a klán féltve őrzött. Ezeknek a változásoknak köszönhetően a már átdolgozott daito-ryu nagyon népszerű lett, és Takeda Sokaku a tevékenységéért megkapta a “Chuko no So” (aki új életet adott a stílusnak) címet.

Takeda Sokakunak élete folyamán számos kiváló tanítványa volt, közülük az egyik legkiemelkedőbb Ueshiba Morihei. Morihei szorgalmasan gyakorolta és tanította a daito ryu aikijujutsut a II. világháború előtt. A háborút közvetlenül megelőző években pedig már a saját stílusát kezdte el kikísérletezni. Morihei mély elkötelezettsége az Omoto-kyo vallás iránt, lényeges változásokat eredményezett. Egy kevésbé gyakorlatias, filozofikus irányzatot hozott létre, az aikidot. Miután a háborút követő években feloldották a harcművészetekre vonatkozó tilalmakat, Morihei a saját stílusát az aikidot tanította, egészen haláláig, 1969-ig. Morihei egyik legnagyrabecsűltebb tanítványa, Shioda Gozo, nyolc éven keresztül tanult Morihei-től a háború előtti időszakban.

“Elkerülni, hogy megöljenek, megüssenek, megrúgjanak ez a stílus lényege, és így mi sem ütünk, mi sem rúgunk, és mi sem ölünk. Kizárólag az önvédelemről szól. A támadónk energiáját kihasználva, saját erejét teljesen önmaga ellen tudjuk fordítani. Így akár nők és gyermekek is képesek használni. Kizárólag tisztességes embereknek tanítják. Ha rossz célra használnák az rémisztő lenne”

-Takeda Sokaku-





Weblap látogatottság számláló:

Mai: 11
Tegnapi: 14
Heti: 55
Havi: 50
Össz.: 26 093

Látogatottság növelés
Oldal: AIKIBUJUTSU
ADIDAS MICOACH segédlet (frissítve :2011.07.19.) - © 2008 - 2024 - adidas-micoach.hupont.hu

A HuPont.hu az ingyen weblap készítés központja, és talán a legjobb. Ingyen weblap

ÁSZF | Adatvédelmi Nyilatkozat

X

A honlap készítés ára 78 500 helyett MOST 0 (nulla) Ft! Tovább »